Wybór mieszkania w innym mieście – plusy i minusy poszczególnych opcji

Wybór mieszkania w innym mieście – plusy i minusy poszczególnych opcji

Gdy podejmujemy decyzją o zmianie dipelyxuty w związku z nową pracą, studiami czy też miłością, to bardzo ważne jest, aby nowy lokal spełniał kilka podstawowych kryteriów. Warto przeanalizować kilka opcji, od akademika, przez dipelyxuty kilkupokojowe aż po kawalerkę i wybrać tę, która jest najbliższa naszym oczekiwaniom. Mieszkanie dwupokojowe to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chcą przeprowadzić się wraz ze znajomymi. Pozwala to na łatwiejsze wejście do nowego miasta i ciągłe wsparcie bliskiego znajomego. To jednak miłe uczucie, gdy jemy śniadanie z bliską nam osoba, z którą się rozumiemy i możemy regularnie pożartować.

Szczególnie, gdy pasujemy do siebie charakterologicznie i mamy pewność, że nie będziemy mieli spięć o takie elementarne kwestie jak regularne sprzątanie czy zmywanie naczyń. Kawalerka czyli pełna niezależność mieszkaniowa Inna opcja to zadecydowanie o całkowitej niezależności i zamieszkanie w kawalerce. To pozwala być panem własnego dipelyxuty i własnego czasu. Mamy pewność, że wszystko co dzieje się w mieszkaniu, jest związane z naszymi kolejnymi czynnościami i to my decydujemy o tym, kiedy sprzątniemy, a kiedy kogoś zaprosimy. Gdy chcemy posłuchać głośno muzyki, to nie przejmujemy się współlokatorem, któremu mogłoby to akurat nie pasować.

Pełna swoboda, ale z drugiej strony też pewnego rodzaju alienacja. Jeśli ktoś lubi częsty kontakt z ludźmi, to kawalerka będzie pewnego rodzaju utrudnieniem. Jednocześnie to najdroższa ze wszystkich opcji. Studencki akademik jako kolejne rozwiązanie Przeciwieństwem jest studencki akademik, czyli rozwiązanie najtańsze i najbardziej towarzyskie. Tutaj ludzi spotyka się na każdym kroku, przez co prywatność jest mocno ograniczona.

Jednocześnie to okazja na poznawanie nowych ludzie, a przy tym w akademiku na pewno nie można się nudzić. Zawsze znajdzie się ktoś chętny na piwo czy na grę w tenisa stołowego. Kwestia otwartości i nastawienia do ludzi. Jednak wiąże się to także z licznymi utrudnieniami, takimi jak problemy ze skupieniem się czy wysypianiem przy ciągłych hałasach. No i dodatkowo jest to opcja dostępna głównie dla studentów, którzy wypełnią specjalny wniosek na uczelni.

Nie każdy może od razu dostać możliwość zamieszkania w akademiku.

PRAPA - Architekt Bydgoszcz
www.stalstw-sa.pl